صفحه اصلی arrow با سیمای خانواده arrow دستپخت مامان 13 ارديبهشت 1394

دستپخت مامان چاپ ارسال به دوست
21 مرداد 1391
هیچ چیز دست پخت مامان نمیشه در طول شبانه روز، شبکه های مختلف ماهواره ای وتلویزیونی به پخش برنامه های آشپزی می پردازند. آشپزی یکی از برنامه های مورد علاقه خانواده هاست .
نیاز به یادگیری آشپزی در همه اقشار احساس می شود.
 با نگاهی اجمالی به برنامه های متنوع ومتعدد آشپزی می توان به برخی آسیبهای شکل گرفته پرداخت .
اولین ومهم ترین آسیبها توجه به موضوع آشپزی فارغ از فرهنگ وسبک زندگی است.
 نوع غذا وشیوه سرو آن از مولفه های نعیین کننده در فرهنگ هرکشوری است .تفکیک این مهارت یاهنر از سبک زندگی در دراز مدت ، عاملی برای دوری ازهویت فرهنگی است.
 اشاعه فرهنگ مصرف گرایی وتجمل از دیگر آسیبهایی است که به دلیل ضبط این برنامه ها در آشپزخانه های بسیار لوکس رخ می دهد وبطور ناخودآگاه موفقیت درآشپزی را بیش از آنکه متکی بر توان آشپزواستفاده از مواد مناسب تعریف نماید به اسباب ووسایل لوکس وگران قیمت آشپزخانه وابسته می کند.
توجه اندک به غذاهای ساده وسالم وهمینطور غذاهای اصیل ایرانی از دیگر آسیبهای جدی در این میان است
. سیمای خانواده شبک یک برای پیشگیری از آسیبهای احتمالی در این حوزه شکل جدیدی از آشپزی را به نمایش گذاشته است.
 دست پخت مامان ،آشپزی ما دران ایرانی را بخشی مهم از عناصر سبک زندگی خانواده ایرانی می داند. آشپزی در این آیتم نشانه ای از مهرورزی بانوی ایرانی به همسر وفرزندان است.
بوی مطبوع غذای طبخ شده در محیط خانه یعنی انتظار مادر برای جمع شدن همه خانواده برسفره صمیمی غذاست که مملو از برکت خداوند است.
مهم ترین کارکرد خانواده جمع بودن ویکی شدن است ،غذای لذیذ وسالم وساده مامان ازنیروی خارق العاده ای برخوردار است که همه را در کنار هم جمع می کند.
دست پخت مامان، در نوع خود اولین تجربه آشپزی به شکل جدید است ،سیمای خانواده به آشپزخانه ساده وصمیمی خانواده ایرانی می رود وشیوه پخت غذاهای متنوع ولذیذ را از زبان بانوی خانه به تصویر می کشد.
توجه به موادسالم ومفید و غذاهایی که ضامن سلامتی اعضائ خانواده است در کنار فرهنگ صحیح مصرف ،پرهیز از اسراف وانجام آداب غذاخوردن برگرفته از آموزه های دینی از نکات قابل توجه در آیتم آشپزی دست پخت مامان است.
در این برنامه مادران عزیز ، با سخاوت تمام فوت کوزه گری آشپزی خودرادر اختیار هموطنان قرار می دهند.
نکاتی که پس از سالها تجربه آشپزی به دست آمده است .
حضورهمه اعضاءخانواده وهمینطور وابستگان ونزدیکاان برسرسفره غذا وقدردانی از مادر نه به عنوان یک آشپز که در مقام محور اصلی کانون خانواده وعامل اصلی یکی شدن همه اعضاء پایان بخش ،آشپزی سیمای خانواده است.
 واقعآ هیچ چیز دست پخت مامان نمیشه""
تاریخ بروز رسانی ( 14 شهریور 1391 )
 
قبل >
در دست ساخت
برنامه های در دست ساخت